31 Aralık 2014 Çarşamba

Mis Kokuya Aşık Çocuklardık Biz

Biz daha küçüktük 5-6 yaş civarındaydık. Okul yok, sabahtan akşama kadar sokaklardayız. Benim saçlarım çok uzun. Annem ben uyurken azar azar alır tel tel tararmış, uyanıkken izin vermezmişim çünkü.

Güzel kokan güzel ablalar vardı mahallemizde. Hayır isimlerini hatırlamıyorum. Çok güzel koktuklarını hatırlıyorum. Biz kapımızın önünde otururken, o güzel kokan güzel ablalardan biri gelmiş, saçlarımı okşamıştı. Ne güzel saçların var demiş, konuşmuştu benimle. Eminim arkadaşlarım beni çok kıskanmıştır o zaman. Çünkü güzel kokan güzel abla beni beğenmişti. Oysa ben en çirkin olandım.

Sonra nasıl oldu bilmiyorum, o ablanın işten dönüş saatini aşağı yukarı bilir hale geldik. İşten dönüş saatine yakın uzaktan durağa bakar, otobüsten inenleri izlerdik. Onu gördüğümüz an, evimizi tam karşısında duran en sevdiğime koşardık; zeytin ağacına. Ağaca tırmanır ve güzel kokan güzel ablanın yaklaşmasını beklerdik. Yaklaşınca bağırmaya başlardık: ' yardım ediiin, anneeee, korkuyorum' diyerek yalandan ağlardık. Güzel kokan güzel abla gelip kucağına alır, indirirdi bizi. Ona yakınlaştığımız an mis kokusunu doya doya çekerdik içimize. Bu alışkanlığı ne zaman bıraktık bilmiyorum, ama bu devam etti bir süre hatırlıyorum. Biz güzel kokan güzel ablaların olduğu mahallenin, mis kokuya aşık çocuklarıydık. Biliyorum.

32 yorum:

 1. Sevgili mis kokuya aşık kız.
  Anın sıcacıkmış , içim ısındı.
  güzel kokulu bir sene seni bekliyorr inş :)

  YanıtlaSil
 2. ne güzel anıymış :) ve gerçekten çocuklar kokulara aşık oluyor :))

  YanıtlaSil
 3. Ben yosun kokusuna aşıktım büyüdüğüm kasabanın.. Deniz aşkı bundan olsa gerek

  YanıtlaSil
 4. Kokusu güzel ama kalbi kokusundn güzelmiş o ablanın besbelli.Yoksa sevmezmiş onu çocuklar ve mahalleli

  YanıtlaSil
 5. küçük prens-exupery
  momo-michael ende
  matilda-roald dahl
  :)
  :)

  YanıtlaSil
 6. dehşet kapanı (cabin in the woods)

  YanıtlaSil
 7. Saçlar uzun ne güzel! :)

  Ben de beklerim, sevgiler... :)

  YanıtlaSil
 8. hatırda kalanlar hep o mis kokular... kalemine sağlık... sevgiler...

  YanıtlaSil
 9. ders çalışıyon di miiii :)

  YanıtlaSil
 10. biraz sesin çıkmayınca endişelendim. iyisin di mi ama. :)

  YanıtlaSil
 11. Evet iyiyim tisikirlir sen de iyi misin?:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ivit. çok çok kar yaıyooooo :)

   Sil
  2. Burda yok hiç. İzmir'de bile atıştırmış. Kartopu oynasanaaa kardan yazar yapsanaaa kalem ver eline he? Tatil oldu mu? Ankara'da 2 gün tatilmiş.

   Sil
  3. izmirdee evet annem aradı söledi. :) kardan yazar mı ha haaaaa sokakta kardan adam çok yaptılar. kartopu oynanıyoo :) tatil oldu ivit :)

   Sil
 12. ah yaa çocukken hep böyle sevdiğimiz beğendiğimiz ablalar abile oluyor. ne kadar tatlı bir anıı. şimdi aynı kokuyu duysan ne kadar güzel olurdu ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başkancım evet sahiden güzel olurdu. Çocukken özeniyoruz güzel şeylere/kişilere ilgi duyuyoruz :)

   Sil
 13. Takipteyim.benim atölyeme de beklerim http://ciziyorumdikiyorum.blogspot.com.tr
  ayrıca facebook sayfam da var. orayı da beğenirseniz sevinirim. https://www.facebook.com/pages/Tasarımda-Nilgün-Özen-Aydın/802433419804021

  YanıtlaSil
 14. iyi misin yaaa neden görünmüyon kiii.

  YanıtlaSil
 15. :) ayy çocukların bakış açıları nasılda farklı oluyor?? Çok hoş kokulu bir anekdot anlatımı olmuş yüreğinize sağlık ;)

  YanıtlaSil
 16. çocukken yapılan herşey daha eğlenceli daha keyifliydi sanki.. şimdi teknoloji çağı insanları doyumsuz ve mutsuz kıldı hepsi bu..

  YanıtlaSil